تور مدرسه بازیگری جولیارد

بی‌شک یکی از عواملی که می‌تواند در پیشرفت هر هنرجو تأثیرگذار باشد، محیطی‌ست که در آن پرورش می‌یابد. محیط می‌تواند به ما سروشکل دهد و رویکردهای هنری و فکری‌مان را تحت تأثیر خود قرار دهد پس باید در انتخاب آن تمام دقت لازم را داشته باشیم.  ما پیش تر با ویدیوی «تور مدرسه گیلدهال» نمونه ای از این موسسات را در لندن به شما معرفی کردیم.

مدرسهٔ جولیارد (به انگلیسی: Juilliard School)‏ از صاحب‌نام‌ترین مدارس عالی موسیقی، رقص، و تئاتر در ایالات متحدهٔ آمریکا برای سطوح کودکان، نوجوانان، پیش‌دانشگاهی، و کالج است. این مؤسسه در منهتن در شهر نیویورک قرار دارد، و شهرتش به خاطر تربیت هنرمندان برجسته در سطح ملی است. افراد مشهوری هم‌چون رنه فلمینگ، دونالد برازول، کوین اسپیسی، وال کیلمر، رابین ویلیامز، مایلز دیویس، یو-یو ما، ….

این ویدیو به ما شکل استانداردی از یک مدرسه‌ی تئاتر را نشان می‌دهد – البته که این تنها چارچوب صحیح نیست بلکه یکی از گزینه‌هااست – و  برای هنرجویان و نیز موسسان مدارسی از این دست می‌تواند کمک‌کننده باشد. متأسفانه در ایران کمبود مدرسه‌ای که بتوان به شکلی نسبی به آن اعتماد کرد احساس می‌شود و بسیاری از مدارس و آموزشگاه‌ها صرفاً تبدیل به محلی برای تشکیل جلسات تدریس اساتید شده و بهره اقتصادی کوتاه مدت بر بسیاری از مسائل ارجح است. به‌شکلی که در بخشی از مدارس نمی‌توان رویکرد هنری خاصی را مشاهده کرد و حتی بعضاً آموزش‌ها در یک جهت نیستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *