آغاز جشنواره کن ۲۰۱۹

۲۱ فیلم در بخش مسابقه اصلی شانس دریافت جایزه نخل طلای هفتاد و دومین دوره جشنواره فیلم کن را دارند.

جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ سه‌شنبه‌شب با اولین نمایش جهانی فیلم زامبی و پرستاره “مردگان نمی‌میرند” به کارگردانی جیم جارموش فیلمساز آمریکایی در گراند تئاتر لومی‌یر به‌طور رسمی آغاز شد.

بیل موری، کلویی سوینی، آدام درایور و تیلدا سوئینتن در سومین همکاری جارموش با استودیو مستقل فوکس فیچرز بازی می‌کنند. داستان “مردگان نمی‌میرند” در شهر آرام سنترویل روی می‌دهد که ناگهان با حمله زامبی‌ها مواجه می‌شود. موری، درایور و سوینی نقش معاونان کلانتر این شهر کوچک را ایفاء می‌کنند که با جنازه‌هایی که از گور خود بیرون ز‌ده‌اند وارد مبارزه می‌شوند.

جارموش همچنین فیلمنامه کمدی سیاه “مردگان نمی‌میرند” را نوشته است که در بخش مسابقه اصلی کن شانس دریافت جایزه نخل طلایی را دارد.

“مردگان نمی‌میرند” هم‌زمان با نمایش در جشنواره کن در ۴۰۰ سینما در سراسر فرانسه اکران شد و دقیقاً یک ماه بعد از ۱۴ ژوئن در آمریکا روی پرده می‌رود. سلنا گومز، استیو بوسمی، رزی پرز، دنی گلاور، ایگی پاپ، تام ویتس و کالب لندری جونز، دیگر ستاره‌های فیلم جارموش هستند.

جارموش به همراه موری، سوئینتن، درایور، سوینی و گومز در مراسم فرش قرمز اولین نمایش جهانی “مردگان نمی‌میرند” شرکت کردند.

ارتباط جارموش با جشنواره کن به ۱۹۸۴ بازمی‌گردد که با فیلم “عجیب‌تر از بهشت” برنده جایزه دوربین طلایی شد. در سه دهه گذشته، هفت فیلم دیگر او شانس دریافت جایزه نخل طلایی را داشتند، از جمله فیلم قبلی‌اش “پترسن” باز هم با بازی درایور که در ۲۰۱۶ در بخش مسابقه اصلی جشنواره کن نمایش داده شد.

جارموش در ۲۰۰۵ با “گل‌های پژمرده” با بازی موری جایزه بزرگ کن را برد. “زمین‌خورده قانون”، “قطار اسرارآمیز”، “مرد مرده”، “گوست داگ: شیوه سامورایی” و “فقط عشاق زنده ماندند”، دیگر فیلم‌های او هستند که در بخش مسابقه اصلی رقابت کردند.

فیلم کوتاه “کافه و سیگار: جایی در کالیفرنیا” در ۱۹۹۳ جایزه نخل طلای فیلم کوتاه را برد. جارموش در ۲۰۱۶ مستند “Gimme Danger” درباره ایگی پاپ و د استوجز را هم در بخش نمایش‌های نیمه‌شب کن داشت. ضمن این که او پیش از این جایزه یک عمر دستاورد بخش دو هفته کارگردانان کن یا همان جایزه کالسکه طلایی را نیز دریافت کرده است.

منبع : خبرگزاری هنر آنلاین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *