سود ۲.۳ میلیارد دلاری استارباکس از سریال Game of Thrones

تحلیل‌گران از سود نجومی استارباکس به خاطر تبلیغ ناخواسته در Game of Thrones می‌گویند.

همه‌چیز از جایی شروع شد که در یکی از صحنه‌های قسمت چهارم فصل آخر سریال، یک لیوان چای روی میز به چشم می‌خورد؛ لیوانی که شباهت زیادی به لیوان‌های قهوه معروف استارباکس داشت و بینندگان تیزبین بازی تاج و تخت هم لحظاتی بعد از پخش این قسمت، فضای مجازی را پر از تصاویر و کنایه‌های مختلف در این زمینه کردند. دراین‌میان نام استارباکس در حالی مطرح شد که این لیوان حتی متعلق به این شرکت هم نبود.

استیسی جونز، مدیرعامل مؤسسه بازاریابی Hollywood Branded هیاهوی پیش‌آمده به‌خاطر این ماجرا را در حدی عظیم می‌داند که سودی در حدود ۲.۳ میلیارد دلار نصیب استارباکس خواهد کرد.

دن هیل، مدیرعامل شرکت Hill Impact هم در این مورد می‌گوید:

تعیین رقم دقیقی از سود به‌دست آمده توسط استارباکس بابت این تبلیغ رایگان غیرممکن است. چنین موضوعی به شکل ناخواسته رخ داده است و برای همین مطمئناً استارباکس بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، سودی بیشتر از حالت طبیعی به‌دست آورده است.

مردم برای خود رقم‌هایی در این زمینه ارائه داده‌اند، مثل یک میلیون دلار. ولی در حال حاضر همه اعداد و ارقام در این زمینه بی‌معنی هستند، چرا که این موضوع بدون قصد قبلی صورت گرفته است. مهم‌ترین چیز دراین‌میان به شکل و شمایل این تبلیغ ناخواسته مربوط می‌شود که آن را تبدیل به یک شوخی اینترنتی کرده است و همین قضیه باعث می‌شود تا مدت‌ها شاهد ادامه یافتن آن باشیم.

 

منبع: زومجی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *