روسیه به سریال “چرنوبیل” واکنش نشان خواهد داد

روسیه قصد دارد به سریال چرنوبیل واکنش نشان دهد و مجموعه‌ای از دیدگاه خود در مورد فاجعه چرنوبیل خواهد ساخت.

جدیدترین محصول اچ‌بی‌او که به فاصله کمی بعد از مجموعه بازی تاج و تخت نمایش داده شد و توانست تنها با پخش پنج قسمت، محبوبیت عظیمی به‌دست آورد. اکنون خبرهای جالبی در مورد واکنش روسیه به این سریال و همین‌طور افزایش محبوبیت منطقه چرنوبیل منتشر شده است.

این مینی‌سریال که به فاجعه چرنوبیل می‌پردازد و بعد از سال‌ها یک بار دیگر اتفاقات سال ۱۹۸۶ اوکراین را بر سر زبان‌ها انداخته، باعث شده است تورهای گردشگری این منطقه با محبوبیت زیادی همراه شوند. برای مثال یک شرکت توریستی به نام SoloEast اعلام کرده است تعداد گردشگران این منطقه در ماه مه امسال نسبت به همین ماه در سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است (سریال اچ بی او از ۶ ماه مه آغاز شد و تا ۳ ژوئن ادامه داشت، یعنی از ۱۶ اردیبهشت تا ۱۳ خرداد). سرگئی ایوانچوک، مدیر این شرکت همچنین از افزایش درخواست‌ها در ماه‌های آینده سخن گفته است؛ به‌شکلی که محبوبیت سریال باعث شده است درخواست مردم برای مراجعه به منطقه در ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست ۴۰ درصد افزایش پیدا کند. همین‌طور یاروسلاو یملیاننکو، مدیر شرکت دیگری به نام Chernobyl Tour هم به افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی گردشگران منطقه بعد از پخش سریال اشاره کرده است.

البته همه این ماجراها و توجهاتی که به سریال چرنوبیل شد، از طرف دیگر باعث خشم مسئولین روسیه شده است؛ موضوعی که مسکو تایمز گزارشی در مورد آن تهیه کرده و از عصبانیت کرملین به‌دلیل ساخت سریالی در مورد چرنوبیل از طرف آمریکایی‌ها پیش از روس‌ها صحبت کرده است؛ سریالی که روس‌ها آن را یک کاریکاتور می‌دانند که واقعیت را روایت نمی‌کند.

به همین دلیل شبکه NTV روسیه قصد ساخت سریالی را دارد که ماجراهای فاجعه چرنوبیل را از دیدگاه این کشور نمایش می‌دهد و تقصیر را به گردن مأموران سازمان CIA می‌اندازد که باعث خرابکاری در تأسیسات اتمی چرنوبیل شدند.

 

منبع: زومجی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *